||||||| назад |||||||
22 січня - День Соборності України

22 січня - День Соборності України

Написано: 22-01-2018  Автор:  Наумова Вікторія Іванівна
Упродовж останніх років українці все частіше звертаються до свого коріння, до своєї історії. Безцінним є й історичний досвід поколінь, тому перейняти його естафету, засвоїти якнайкраще – дуже важливо для молоді.
Славна Україна наша героїчними сторінками історії, мужністю борців за її волю. Згадаймо слова Тараса Шевченка, які мають закарбуватися у свідомості кожного українця:
«Все розберіться… та й спитайте
Тоді себе: що ми?
Чиї сини? Яких батьків?»
Протягом багатьох років нас намагалися зробити людьми без роду та племені, а сьогодні наше прагнення знати своє героїчне минуле свідчить про духовне відродження нашого народу, про його славу і могутність.
Споконвічна мрія українців про волю і незалежність теж передавалася від покоління до покоління, тому, нарешті, й здійснилися. Утім, представники старшого і молодшого покоління іноді по різному сприймають історичний досвід.
Мудрість говорить про необхідність залучати молоде покоління до історичного досвіду батьків, дідів, прадідів.
Протягом багатьох століть історичного розвитку Україна не мала власної державності та єдиної території. Українські землі належали багатьом державам: найбільше Росії, Литві, Угорщині, Речі Посполитій, згодом Румунії, Чехословаччині. Але цей славетний день прийшов – 22 січня, День соборності України.
День соборності України почали відзначити на державному рівні з 1999 року, коли було підписано відповідний Указ Президента України.
Згідно з цим документом 22 січня – день, коли було проголошено 1919-го року Акт злуки, визнано Днем соборності України.
Здобутки попередніх поколінь продовжують своє життя в поколіннях прийдешніх. Вони допомагають, підтримують, зберігають найсвятіше – пошану до наших батьків, дідів; справу боротьби за українську державу. Міцніє прагнення молодих продовжити батьківську справу, підтримати честь свого роду, щоб не перервалася естафета поколінь.
У Григорівському НВК (школі-садку) 22 січня 2018 року відбулося свято «Соборність України. У єдності наша сила». Активними учасниками дійства були: Сальник Аліна (6 кл.), Колоницька Ольга (7 клас), Остроушко Дар’я (8 клас), Стрелков Дмитро (8 клас), Фокіна Тетяна (9 клас).
Цього ж дня учні 5 та 8 класу завітали до Григорівської сільської бібліотеки, де їх гостинно зустріла Варнавська О.М. Діти взяли участь у заході «22 січня День соборності України». Вікторина «Естафета поколінь: від діда - прадіда» нікого не залишила байдужим. Діти відповідали на запитання, розповідали про героїчне минуле та сьогодення України. Присутні запевнили, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Відродження Вітчизни – це єдність наших душ, воскресіння духовності, культури, мови.


Зміст

    Головна
    Зворотній звязок
    E-mail
    Адмін

Шкільне життя

    2018 року (46)
    2017 року (19)
    2016 року (19)
    2015 року (16)
    2014 року (12)

Дошкільний підрозділ

    Режим дня для дітей
   різновікової групи
(9)
   Організація навчальної
   діяльності дітей
   від 3 до 6 років
(2)

Шкільна родина

    Наша школа (6)
    Ними пишається
   школа
(1)
    Шкільний музей (4)

Навчально-виховний процесс

    Нормативні
    документи
(6)
    Прозорість
   та інформаційна
   відкритість
(10)
    Розклад уроків (1)
    Накази (5)
    Педагогічна
   діяльність
(1)
    Фінансові звіти (6)
    Охорона праці (3)
    Оздоровлення (5)
    Відбір підручників (1)
    Стаття 30 Закону України "Про освіту" (18)
    Життя профспілки (3)
    Безпека під час непередбачених
сітуацій
(3)

Корисні посилання

  - Міністерство освіти і науки України
  - Департамент науки і освіти Харківської ОДА
  - Барвінківська РДА
  - Барвінківський РВО
  - Сайт міста Барвінкове
  - Освітній портал "ПедПРЕСА"

Погода

Статистика